نسیم ظهور
مذهبی واجتماعی ، مهدویت و انتظار
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :
مطالب اخیر
نویسندگان
دوشنبه 22 خرداد 1396 :: نویسنده :
   

ابن عباس نقل می كند:
ما با پیامبر (صلی الله علیه و آله) در آخرین حجی كه در سال آخر عمر خود بجای آورد (حجة الوداع) بودیم. رسول خدا (صلی الله علیه و آله) حلقه در خانه كعبه را گرفت و رو به ما كرد و فرمود:
آیا حاضرید شما را از علامتهای آخرالزمان باخبر سازم؟
سلمان كه در آن روز از همه به پیامبر (صلی الله علیه و آله) نزدیك بود، عرض كرد:
آری، یا رسول الله!
پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمود:
از علامت های آخرالزمان ضایع كردن نماز، پیروی از شهوات، تمایل به هواپرستی، گرامی داشتن ثروتمندان و فروختن دین به دنیاست و در آن وقت قلب مؤمن در درونش آب می شود مثل آب نمك در آب! از این همه زشتیها كه می بیند و قدرت بر جلوگیری آن را ندارد.
سلمان پرسید: آیا چنین چیزی واقع خواهد شد؟
حضرت فرمود: آری، سوگند به خداوند! ای سلمان! در آن وقت زمامداران ظالم، وزیرانی فاسق، كارشناسان ستمگر و امنایی خائن بر مردم حكومت كنند.
سلمان پرسید: آیا چنین امری واقع خواهد شد؟
پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمود:
آری، سوگند به خدا! ای سلمان! در آن وقت زشتی ها زیبا و زیبایی ها زشت می شود. امانت به خیانتكار سپرده می شود و امانتدار خیانت می كند، دروغگو تصدیق می شود و راستگو تكذیب!
سلمان پرسید:
آیا این امر واقع خواهد شد؟
پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمود:
آری، سوگند به خداوند! در آن وقت حكومت به دست زنان و مشورت با بردگان خواهد بود، كودكان بر منبر می نشینند، دروغ خوشایند و زرنگی، زكات ضرر و بیت المال غنیمت محسوب می شود!
اولاد در حق پدر و مادر جفا می كنند و به دوستانشان نیكی می نمایند و ستاره دنباله دار طلوع می كند!
سلمان پرسید:
آیا چنین چیزی واقع خواهد شد، یا رسول الله؟
پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمود:
آری، ای سلمان! در آن زمان زنان در تجارت با شوهران خود شریك می شوند، باران رحمت كم، جوانمردان بخیل، تهی دستان حقیر می شوند، بازارها به هم نزدیك می گردد و همه از خدا شكایت می كنند. یكی می گوید سودی نبردم و دیگری می گوید چیزی نفروختم.
سلمان پرسید: این امر واقع خواهد شد؟
حضرت فرمود:
آری، در آن وقت گروهی به حكومت می رسند، اگر مردم حرف بزنند آنها را می كشند و اگر سكوت كنند اموالشان را غارت، حقشان را پایمال می كنند و خونشان را می ریزند و دلها را پر از كینه و وحشت می كنند و...
در آن زمان اشیا و قوانین را از شرق و غرب می آورند و امت من رنگارنگ می شوند، نه، بر كوچك رحم می كنند و نه، بر بزرگ احترام می گذارند و نه، گناه كاری را می بخشند، هیكل هایشان مانند آدمیان و قلب هایشان همچو شیاطین است.
در آن زمان لواط زیاد می شود، مردان خود را شبیه زنان می كنند و زنان خود را شبیه مردان، لعنت خدا بر آنها باد!
در آن زمان مساجد را زینت می كنند، قرآن ها را آرایش می دهند و مناره های مساجد را بلند می نمایند و صفهای نمازگزاران زیاد، اما دلهایشان به یكدیگر كینه توز و زبانهایشان مختلف است!
مردان و پسران، خود را با طلا زینت می كنند و لباس حریر و دیباج می پوشند، پوست پلنگ را برای اظهار بزرگی در بر می كنند.
ربا در بین مردم شایع می شود و معاملات با غیبت و رشوه انجام می گیرد، دین را می گذارند و دنیا را برمی دارند!
طلاق زیاد می شود، حدود اجرا نمی گردد، زنان خواننده و آلات نوازندگی آشكار می گردد و اشرار امت به دنبال آنها می روند، ثروتمندان برای تفریح و طبقه متوسط برای تجارت و فقرا برای ریا و خودنمایی به حج می روند!
عده ای قرآن را برای غیر خدا و عده ای برای خوانندگی یاد می گیرند و گروهی نیز علم را برای غیر خدا می آموزند، زنازاده فراوان می شود و برای دنیا با یكدیگر عداوت می كنند!
پرده های حرمت پاره می گردد، گناه زیاد می شود، بدان بر خوبان مسلط می شوند دروغ فراوان، لجاجت شایع و فقر فزونی می یابد، با انواع لباسها بر یكدیگر فخر می فروشند، قمار و آلات موسیقی را تعریف می كنند و امر به معروف و نهی از منكر را زشت می شمرند.
مؤمن واقعی در آن زمان خوار است، قاریان قرآن و عبادت كنندگان پیوسته از یكدیگر بدگویی می كنند و در ملكوت آسمانها آنان را افراد پلید می دانند.
ثروتمندان از فقر می ترسند و بر فقرا رحم نمی كنند و آدمهای نالایق درباره جامعه سخن می گویند كه حقیقت ندارند، حرفهایشان فقط شعار است!
در آن زمان صدای توأم با لرزش از زمین برمی خیزد كه همه می شنوند، گنجهای طلا و نقره بیرون می ریزند ولی برای انسان دیگر سودی نخواهند داشت و دنیا به آخر می رسد...(11)
منبع : کتاب اندروید داستانهای حدیثی

نوع مطلب :
برچسب ها : آخرالزمان، ظهور، حوادث ظهور،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic