پارس تولز ابزار وب
دوشنبه 17 مهر 1396 09:08 قبل از ظهر نظرات ()

از اموری که موجب تقویت محبت و علاقه بین دو نفر می‌شود، هدیه‌دادن است. رسول گرامی اسلام صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌ و اهل بیت علیهم‌السلام، اهل ایمان را فراوان به این امر مهم تشویق فرموده‌اند. امام صادق علیه‌السلام از قول نبی مکرم اسلام صلی‌الله‌علیه‌و‌آله فرموده‌اند: هدیه دهید تا محبوب شوید؛ زیرا هدیه‌کینه‌ها را از دل می‌زداید.
یکی از ارزشمندترین راهکارهای وصول به امام عصر ارواحنا فداه برای سالک این است که کارهای شایسته خود را به محضر امام هدیه کند. با توجه به این که امام علیه‌السلام غیور و مظهر غیرت الهی هستند، هرگز خود را مدیون دیگران نمی‌‎گذارند و هر ابراز ارادتی را به بهترین وجه ممکن پاسخ می‌دهند؛ پاسخی که مایه تقرب هر چه بیشتر به آن حضرت و رشد دهنده به سوی کمال واقعی است. از همین روست که اهل دل، همیشه خود را مقیّد می‌دانسته‌اند تا تمام اعمال صالح خود را نثار مقدم آن جناب کنند.
نکته دیگر این که تقدیم هدیه به محضر امام عصرعجّل‌الله‌تعالی‌فرجه می‌تواند شخص را به مواظبت و مراقبت بیش‌تری بر رفتار و گفتار خویش وادارد تا مبادا هدایایی که به ساحت مقدس امام زمان ارواحنافداه می‌فرستد در شأن آن جناب نباشد. البته گرچه اگر این هدایا آلوده به شرک و ریا باشد، امام علیه‌السلام به او اخطار خواهد داد، لیکن حق جوانمردی این است که همواره بنگری مبادا هدیه ما روح امام علیه‌السلام را آزرده سازد. آری، هماره در اصلاح و اخلاص عمل می‌بایست کوشید.