تبلیغات
نسیم ظهور - رابطه پیاده روی اربعین با ظهور
 
نسیم ظهور
مذهبی واجتماعی ، مهدویت و انتظار
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :
مطالب اخیر
نویسندگان
جمعه 12 آبان 1396 :: نویسنده :


امدادهای الهی در هنگام ظهور ، نقش ویژه ای در پیروزی جبهه حق خواهد داشت ، برخی از این امدادها بصورت آنی در كوران تحولات ظهور نازل می گردد اما برخی از آنها قرنهاست كه در طول زمان جریان داشته و در آستانه ظهور تشدید خواهد شد ، حضور میلیونی عزاداران حسینی در اربعین سالار شهیدان را می توان از نصرتهای الهی برشمرد كه فراگیر شدن خیره كننده آن در طی سالهای جاری بشارت بزرگ نزدیكی ظهور را در خود دارد.كربلا در میانه راه كعبه و بیت المقدس است و این یعنی از عاشورای ظهور تا اربعین حسینی و از اربعین تا نماز عشق در قدس شریف فاصله ای نیست.


امام خامنه ای(مدظله) :

"آمدن اهل‌بیت حسین‌بن علی(ع) به سرزمین کربلا، فقط برای این نبود که دلی خالی کنند یا تجدید عهدی بکنند؛ آنچنان که گاهی بر زبان‌ها جاری می‌شود. مسأله از این بسیار بالاتر بود. نمی‌شود کارهای شخصیتی مثل امام سجاد(ع) یا مثل زینب کبری(س) را بر همین مسائل عادی رایج ظاهری حمل کرد، باید در کارها و تصمیمات شخصیت‌هایی به این عظمت در جست‌وجوی رازهای بزرگتر بود....

به شیعیان یاد دادند اینجا محل اجتماع شماست؛ اینجا میعاد بزرگی است که با جمع شدن در این میعاد، هدف جامعۀ شیعی و هدف بزرگ اسلامی جامعۀ مسلمین را باید به یاد هم بیاورید. تشکیل نظام اسلامی و تلاش در راه آن حتی در حد شهادت، آن هم با آن وضع! این چیزی است که باید از یاد مسلمانان نمی‌رفت و خاطرۀ آن برای همیشه زنده می‌ماند. آمدن خاندان پیغمبر، امام سجاد(ع) و زینب کبری(س) به کربلا در اربعین به این مقصود بود."

نمازجمعه تهران 1366/7/24

 

امام عصر(عج) بنا بر اعتقاد اكثر محققین و نص صریح روایات در عاشورای سال ظهور ، قیام جهانی خود را در كنار خانه كعبه با ندایی فراگیر آغاز خواهد كرد :

1. اَلا یا اَهلَ العالَم اَنَا الاِمام القائِم.

2. اَلا یا اَهلَ العالَم اَنَا الصَّمصامُ المُنتَقِم.

3. اَلا یا اَهلَ العالَم اِنَّ جَدِی الحُسَین قَتَلُوهُ عَطشاناً.

4. الا یا اَهلَ العالَم اِنَّ جَدِی الحُسَین طَرَحُوهُ عُریاناً.

5. اَلا یا اَهلَ العالَم اِنَّ جَدِی الحُسَین سَحَقُوهُ عُدواناً. (الزام الناصب ، ج 2 ، ص 282)

آگاه باشید ای جهانیان که منم امام قائم، آگاه باشید ای اهل عالم که منم شمشیر انتقام گیرنده، بیدار باشید ای اهل جهان که جدّ من حسین را تشنه کام کشتند، ای اهل عالم ، جد من حسین را روی خاک افکندند، آگاه باشید ای جهانیان که حق جد من حسین را از روی کینه توزی پایمال کردند.

پس از علنی شدن قیام و آشكار شدن 313 یار وفادار آن حضرت در مكه در روز عاشورا و روزهای پس از آن و احتمالاً درگیریهایی كه آن حضرت با حكومت پریشان و متزلزل عربستان برای گشودن راه قیام و تسلط بر حجاز خواهند داشت و توقفی كه آن حضرت برای پیوستن یاران خود از سرزمین های اطراف چون بحرین و یمن و ... به قیام از سوی دیگر خواهد داشت و همچنین حركت سریع سپاه حضرت بنا بر روایات كه در طی چند ماه بر سراسر كشورهای اسلامی تسلط پیدا خواهد كرد ، چنین به نظر می رسد كه به احتمال قوی در ماه دوم پس از قیام و در ماه صفر و حوالی اربعین می توان انتظار داشت كه رهبری قیام و بدنه اصلی آن خود را به تجمع بسیار عظیم عاشقان و عزاداران حسینی در كربلای معلی برساند ، چنانكه استفاده از پتانسیل عظیم تجمع دهها میلیونی در مراسم اربعین در جهت معرفی قیام از یكسو و تشكیل سپاهی بزرگ برای حركت به سمت شام و بیت المقدس ، در كوران فتنه های بزرگ دشمنان ، ضروری به نظر می رسد.

پس با توجه به قرائن روایی می توان انتظار داشت كه در اربعین سال ظهور وجود مقدس امام عصر(عج) به همراه سپاه خود در مراسم نورانی اربعین حضور داشته و مقدمات حركت تاریخی به سمت بیت المقدس و نبرد نهایی را فراهم خواهد كرد به بیان دیگر در اربعین سید و سالار شهیدان كه شور و شعور حسینی در اوج بوده و زمینه های جهاد فراهم است ، با پیوستن میلیونها نفر ، سپاه بزرگ امام مهدی(عج) صورت نهایی خود را گرفته و برای نبرد سرنوشت ساز بیت المقدس حرکت خواهد کرد.

آخرالزمان


سپاه عشق ، عاشورا در كعبه ، اربعین در كربلا

و از هم اینك می توان انتظار داشت كه دشمنان با پیش بینی این حقیقت ، در اربعین بعد از ظهور در آستانه حركت اقیانوس جمعیت به میعادگاه عزاداران حسینی ، شدیدتر از سالهای جاری و همچون محاصره سال 61 هجری ، اقدام به ممانعت و حملات به عزاداران اربعین خواهند كرد تا به خیال خود زمینه های فرصت عظیم اربعین برای قیام مهدوی را از بین ببرند ، و از رسیدن سپاه امام(ع) به كربلا جلوگیری كنند ، اما زهی خیال باطل ، زمزمه های حضور امام زمان(عج) در مراسم اربعین كافیست تا قیامتی در دشت نینوا برپا شود و با اولین تجمع عظیم سپاهیان امام مهدی(عج) ، رعب و وحشت ، وجود دشمنان را فراگیرد ، رعبی كه از وعده های الهی برای یاری آخرین حجت خویش است.

حال با این مقدمه مهم می توان برخی از اسرار ظاهری توصیه و تاكید بسیار بر بزرگداشت اربعین حسینی در بیانات ائمه اطهار(ع) را درك كرد تا جایی كه معصوم(ع) زیارت اربعین را از نشانه های مومن برمی شمرد و اولیاء الله به بزرگداشت اربعین و حضور در آن سرزمین مقدس مخصوصا با پای پیاده از دیرباز اهتمام وی‍ژه ای داشته اند ( البته این مسئله مطمئناً اسرار باطنی مهمی نیز دارد كه تنها ، اهلش قادر به درك آن می باشند)


از سوی دیگر رونق گرفتن شگفت انگیز مراسم اربعین در طی سالهای جاری و حضور دهها میلیونی عاشقان حسینی از سراسر جهان كه موجب حیرت جهانیان شده است ، بشارتهای بزرگی در خود دارد ، بشارت فراهم شدن سپاه بزرگ اسلام برای یاری آخرین حجت حق ، بشارت باز شدن راه قدس كه از كربلا می گذرد ، بشارت فراگیر شدن نام و یاد حسین(ع) كه امام عصر(عج) در هنگام ظهور خود را با این نام معرفی می كند و ...

آیا رهسپار شدن عاشقانه بزرگ و كوچك ، زن و مرد ، پیر و جوان به سوی قبله دلها و عظمت بی نظیر عزاداری سالار شهیدان نویدبخش در راه بودن منتقم خون حسین(ع) نیست؟آیا این پیاده روی های میلیونی اربعین تمرین حضور در ظهور و بشارت بخش بسیار نزدیك بودن آن نیست؟

آیا این حضور بی نظیر اربعین در كربلا بشارت بخش بسیار نزدیك بودن آغاز حركت سپاهیان عشق از عاشورای كعبه نیست؟

یقیناً جهان بزودی زود با چشمانی حیرت زده جمال نورانی طالب خون كربلا را در میان اقیانوس عزادارن حسینی مشاهده خواهد كرد ، سیمایی ملكوتی كه بعد از نوحه خوانی در رثای جد مظلوم خویش برای ریشه كن كردن ظلم و فتنه در جهان و حركت به سمت بیت المقدس از مسلمانان یاری خواهد خواست.

و چه زیبا فرمود امام عاشقان خمینی كبیر :

 آخرالزمان

راه قدس از كربلا می گذرد!

آری اقیانوس عزاداران حسینی اربعین راه قدس را گشوده است و بزودی دروازه خیبر با دستان مبارك علی گشوده خواهد شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 14 آبان 1396 01:46
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
هم اکنون برای اصفهان و تهران!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه.
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید.
راستی در ماه مبارک رمضان برای مسافران و معذورین شرعی قبل و بعد از افطار باز است.
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

شنبه 13 آبان 1396 16:09
سپاس
با تبادل لینک موافق بودین کامنت بدین لطفا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :